Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stroje třídy 304

16. 12. 2010

USS Daedalus
Velitel: Plk. Steven Caldwell (Col. O-6)
Zařazení: Fast Attack Wing, Deep Space Defence.
První svého druhu, operující v galaxii Pegasus. Zajišťuje nejen zásobování města, ale i jeho obranu. Z důvodu asgardských vylepšení je na palubě Hermiod (asgard), který však nemá rád armádu. Několikrát odvrátila bezprostřední nebezpečí, hrozící městu. V jejích hangárech často kotví Puddle Jumpery. Létá však i do hloubi galaxie, kde likviduje Wraithské úly, křižníky či Asuranské Aurory.

USS Odyssey
Velitel: plk. Paul Emerson (Col. O-6), plk. Ion Davidson (Col. O-6), ppk. Cam Mitchell (Ltc. O-5), Generál Hank Landry (Mg. O-8)
Zařazení: PB 3865, Obrana Mléčné dráhy, Deep Space Defence.
Primární úkolem tohoto plavidla je obrana planety Země. Po zničení Prométhea je první linií, jež může odvrátit hrozící útok. Jednou byla navedena do pasti Luciánskou aliancí a po nepovedených vyjednávacích pokusech byl velitel Emerson zastřelen. Velení formálně převzal velení Plk. Davidson. Na důležitých misích, jako je získání vědomostí asgardů či likvidace Orijské hrozby, jí však velí členové SG-1 či generál Landry. Jako první byla vybavena asgardskými zbraněmi a technologiemi. Ty byly bezprostředně otestovány na pokusných subjektech, třech OWC (Ori Warship Crusader) Jediná má možnost maskování, jež je však proti lodím s výkonnými senzory neúčinné. Teoreticky je možné fázově posunout celou loď, trvá to však necelou vteřinu. Má také zařízení na dilataci času se zdrojem na 60 let. Po tak dlouhé době ale není schopná bojovat, protože zdroje jsou vyčerpané. Malá modifikace transportního zařízení asgardů poskytla "továrnu na cokoli". Při navedení dostatečného počtu částic a energie, dokáže vyrobit od lednice po kytaru. Momentálně je na přísně tajné misi, o níž neví ani ppk. Sheppard, velící důstojník (pro armádu) Atlantidy, jež také navštívila.

USS Apollo
Velitel: plk. Abe Ellis (Col. O-6)
Zařazení: Second Attack Wing, Dep Space Defence
Čtvrtá loď této série putovala opět do galaxie Pegasus, kde hlídkuje nad městem nebo pomáhá Daedalu likvidovat nepřítele. Několikrát úspěšně vybombardovala nepřítele raketami Mark IX  Horizon. Často se objevuje na orbitě Země, kde hlídkuje. Pomáhala také zlikvidovat armádu Oriů, kdy bránila naši planetu za každou cenu. Momentálně se opravuje v docích na planetě Zemi a pravděpodobně je již schopná plného provozu.

USS George Hammond
Velitel: Plk. Samantha Carter (Col. O-6)
Zařazení: Second Attack Wing, Deep Space Defence
Této lodi velí Samantha Carterová, bývalá členka týmu SG-1. Byla dostavěna v roce 2009 a zatím jsme ji mohli vidět v SG-U, kde čelila třem Ha´tacům. Později pouze doletěla k planetě Luciánů, kde nemohla střílet, z důvodu nebezpečí, že planeta vybuchne. Většinou obíhá planetu Zemi. Je plně k dispozici SGC, které se mimochodem přesunulo na odvrácenou stranu Měsíce, kde loď občas kotví.

USS Phoenix
Velitel: plk. Samantha Carter (Col. O-6)
Původní název George Hammonda (Byla přejmenována z pocty generálu Hammondovi.). tuto loď jsme mohli vidět v SG-A, kde zničila několik Wraithských lodí a poté provedla útok kamikaze. Asi si říkáte, jak mohla provést útok kamikaze, když o rok později hlídala základnu Icarus. Byla totiž z jiné reality (paralelního vesmíru).

RFS Korolev
Velitel: plk. Čekov
Ruská loď této třídy, věnovaná Rusům, jako platba za zapůjčení hvězdné brány od jejich vlády. Byla předčasně dokončena, aby mohla bránit Mléčnou dráhu od Orijů. Mohla bitvu přežít, ale dva paprsky z OWC dopadly na jedno místo, čili se štít lokálně přetížil (Upřímně, Odyssea s asgardským jádem by dostala taky zabrat.), propustil energii. Loď se rozpadla na dva kusy a palivo explodovalo. Zachránilo se šest členů posádky ze dvou set...

PLA Sun Tzu
Tato loď byla dokončena nedávno (2009) a její jediné nasazení bylo u upraveného Wraithského úlu. Tam byla silně poškozena. Nyní se opravuje v docích stejně jako Apollo. Obě lodě by však už měly být opět provozuschopné.

Toto je vše o pozemské flotile, složené z BC-304. Uvažuje se o tom, že další loď poputuje buď k Rusům, či Velké Británii nebo Francii.

 

apollooverearth.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Oprava

(speedy, 23. 12. 2010 15:05)

U USS Odyssey ti chybí kousek věty, máš - ...vyjednávacích pokusech byl velitel Emerson. - nejspíš si chtěl napsat, že byl zabit :-)
Jo a taky tam máš někdy Col., a někdy Plk., tak si to můžeš sjednotit