Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Série

20. 12. 2010

Intervention
Konečné řešení Luciánské otázky. Greer se Scottem postupují linií od přídě, Young má být Luciány zastřelem. Velitelka Kiva je mrtvá, místo přebírá mocichtivý blázen Dannic. Zbavuje se konkurence a dělá čistku. Spolu s vojenskou posádkou a mnoha civilisty vysílá "hodné" Luciány na nehostinnou planetu. Na té bohužel přijde EM bouře. Na Destiny mezitím Ginn zabíjí Dannica a pokouší se vrátit lidi zpět na loď.
Hodnocení: 12*

Aftermath
Všichni nepotřební Luciáni byli vysazeni na obyvatelné planetě. Rush objevil můstek ,ale nikomu nic neřekne. Začíná mít halucinace, ale i přesto vyšle Shuttle na planetu pro jídlo. Výpočty ale "podělal", a tak se halucinace mění na Franklina, jež mu ukáže všechny chyby. Raketoplánu mezitím vysadí motory a padá neznámo kam...
Všichni jsou živí, tedy jakž takž.. Rilley je zaklíněn a čas je opět neúprosný. Požádá příchozího Younga o zbraň...
Hodnocení: 12,5*

Awakenings
Destiny vyskočí z FTL poblíž anomálie. Z anomálie se stane loď. Antický "gatesseder". Náhle Destiny sama zpomalí, napojí se na tunel. Na seeder se nalodí několik lidí. Nacházejí kontrolní stanoviště, obnovují energii. 
Greer se Scottem jdou pro Rushe, po cestě mu ukážou továrnu na brány a mezitím co Brody spravuje relé na jiném patře, navštíví Volkera Ursin.
Energie z obou lidí může vytočit Zemi, což sabotují Ursini. Seeder začne z lodi cucat energii. Telford na Seedu se snaží operaci přerušit. To však udělá Rush. Odpojí Destiny od Seedu a jeho nechá na pospas Ursinům. ti se začnou shlukovat kolem něj...
Hodnocení: 13,5*

Pathogen
S Chloe se něco děje. Mění se jí kůže, chování. Její deník obsahuje podivné písmo a rovnice. Toho využije Rush. Eli na Zemi navštěvuje matku které se dělá hůř a hůř. Nakonec ji nechá navštívit Destiny.
Hodnocení: 8,5*

Cloverdale
Na jedné planetě je Scott nakažen rostlinou, která mu pomalu žere ruku. Má halucinace, které jsou místy docela zábavné, ale i nudné. Ruku bohužel nejde amputovat, nákaza je již v krvi. Greer zřídí perimetr. Plamenometem odhání kytky, dokud se TJ nepodaří Scott vyléčit. To se ovšem nedaří a Chloe se úmyslně nakazí virem. Greer odchází jako poslední... Mimochodem Brody musel přijít o dost chlastu :)
Hodnocení: 8,5*

Tria and Error
Docela masakr, tenhle díl. Young má pořád stejný sen. Destiny je obklíčená emzáky a ostřelována. Docela psycho díl. Nebudu ho dál rozepisovat. Je docela zábavné sledovat nameteného Younga.
Hodnocení: 12,5*

The Grater Good
Destiny vyskočí poblíž neznámé lodi, uprostřed ničeho. Young a Rush vyrazí na plavidlo pomocí skafandrů. Ukazuje se, že je Ursinská. Nedopatřením jsou na chvíli zažehnuty motory a stroj odlétá od Destiny. Rush požádá dr. Perryovou ze Země, aby na můstku manuálně doletěla k lodi. To se jí povede. Ostatní najdou důkaz o tom, že Rush prolomil hlavní heslo.
Hodnocení: 12,5*

Malice
Velice akční díl. Simeon se nesmířil s tím, že jeho Luciánští druhové prozrazují plány Zemi. Začíná hon na pouštní planetě.
Hodnocení: 14*

Visitation
Díl jsem zatím viděl jenom jednou. Lidé z Ráje se objeví vedle Destiny s kompletně opraveným Shuttlem. Lidé na tom ale nejsou tak jak by se mohlo zdát (tenhle díl tvůrci docela podělali - mohli ho vylepšit -> zvýšení sledovanosti -> větší šance 3rd season).
Hodnocení: 8*

Resurgence
Destiny je vychýlena z kurzu kvůli jedné anomálii v dálce. Vydá se ji tedy prozkoumat. Co se asi stane? Jsou všechny trosky opravdu jenom bitevníky Ursinů?
Hodnoení: 14*

Deliverance
Po dlouhém slintání to přišlo. Parádní díl, ve kterém se rozřeší bitva. Díl je plný děje, několika zvratů atd. Tradičně skvělé výkony herců podtrhují skvělé VFX (vizuální, počítačové) efekty.
Hodnocení: 13,5*

Twin Destinies
Eli se hádá s dr. Rushem. Myslí si, že přišel na způsob, jak se dostat domů. Plán se i přes značnou nevoli začne uskutečňovat. Všichni jsou připraveni na evakuaci v prostoru brány, avšak něco podivného se stane. Od hvězdy se blíží druhý Shuttle...
Hodnocení: 13,5* 

Alliances
Na dovolenou na Zemi jsou vybráni Wrayová a Greer. Moc se jim spolu nechce, a navíc na Zemi se objevila hrozba v podobě možného útoku Luciánů. Náraz lodi poškodí kameny a problém, jak se dostat zpět je na světě. A ne všichni jsou nápomocni.
Hodnocení: 10*

Hope
Dr. Volker na tom není zrovna nejlépe. I když se své problémy snaží skrýt, neujdou pozornosti TJ, která mu diagnostikuje onemocnění ledvin. Navíc při pokusu spojit se Zemí dojde k podivné poruše, která ohrožuje život Chloe. Je jen otázkou času, kdy ti dva zemřou nebo bude nalezeno řešení.
Hodnocení: 10*

Seizure
Země zjistila, že jádro Kelowny by se dalo použít k napájení brány a zadání devátého chevronu. Posádka na Zemi a Destiny po neúspěšném diplomatickém jednání provede lest. Vyjde jim?
Hodnocení: 12*

Hunt
Lov na cizí planetě je přerušen neznámým predátorem. Ten odvleče TJ a ještrě jednoho vojáka do své sluje. Pátrací akce může začít. Les je ale zrádný a predátor je vněm jako doma...
Hodnocení: 11*

Common Descent
Při průzkumu tým por. Scotta narazí na domorodé obyvatele, kteří docela dobře zvládají angličtinu... Navíc robotické lodě jsou blíž než se zdá
Hodnocení: 14*

Epilogue
Na Novu tým prochází záznamy a deníky, sbírá zásoby a snaží se najít přeživší. Vše je závod s časem, protože černá díra je neúprosná.
Hodnocení: 14*

Blockade
Mateřské lodi staví obranu u každé hvězdy, kde by se Destiny mohla napájet. To přinutí provést dr. Rushe riskantní plán, který vyžaduje evakuaci posádky na planetu, jež je, jak se ukáže, pod kontrolou dronů.
Hodnocení: 13*

Gauntlet
Takovým způsobem se nelze dobíjet věčně, a proto dojede ke krajnímu řešení. Uspat všechnya nechat se probudit až v další galaxii po třech letech.
Hodnocení: 12,5*

Tím celé SGU bohužel končí, a nám nezbývá než doufat, že se možná jména StarGate přece jenom někdo v budoucnu chytí :).
 

 

Náhledy fotografií ze složky SG·U 2. Série

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Pressure - Taylor & Francis Online

(AEnhacypamnecy, 8. 10. 2018 1:53)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pharmacie-francaise-en-ligne-cialis/

Blood pressure: What is ordinary

(Aamopitradia, 25. 7. 2018 6:17)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-prix-horaire/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(AlbertSam, 1. 6. 2018 14:23)

The prostate gland is the central a part of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related is located just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient to the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years old. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all forms of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect inside gland and also the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma towards the urinary tract or by infections via other parts in the body. A patient may go through testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal with the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable diet is important. These are some with the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for overall health and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a number of ejaculations a week will prevent cancer of prostate.

3. Eat steak without excess. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to look at to be sure a normal prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to go for prostate examination one or more times annually.